Dobro upravljanje
„Kultura u centru – potpora razvoju javno-civilnog partnerstva u kulturi“
POZIV NA DOSTAVU PROJEKTNIH PRIJEDLOGA
• organizacije civilnog društva (umjetnička organizacija; udruga/savez udruga koji djeluje u području kulture i umjetnosti)
• jedinice lokalne samouprave čiji je broj stanovnika manji od 10.000
• javne ustanove u kulturi kojima je osnivač jedinica lokalne ili područne (regionalne) samouprave
Sudioničko upravljanje u kulturi podrazumijeva ugradnju participacije u koncepte javnog sustava upravljanja te implicira podjelu ovlasti s građanima i zajednicom kojoj pripadaju javni resursi o kojima se odluke donose. Kako bi se upravljanje u kulturi učinilo otvorenijim, participativnijim, uspješnijim i koherentnijim, Vijeće EU potiče sudioničko upravljanje i osnaživanje utjecaja organizacija civilnog društva u upravljanju u kulturi.
U hrvatskom kontekstu se novi modeli sudioničkog upravljanja temeljeni na civilno-javnom partnerstvu vezuju uz društveno-kulturne centre. No, preduvjet njihovog daljnjeg razvoja, kao i uspostave novih, jačanje je stručnih i upravljačkih kapaciteta relevantnih dionika, kao i njihovo povezano i suradničko djelovanje.
Ovim Pozivom financirat će se aktivnosti jačanja kapaciteta ciljanih skupina u području sudioničkog upravljanja u kulturi i podizanja javne svijesti o dobrom upravljanju u kulturi, razvoj i/ili uspostava modela sudioničkog upravljanja u kulturi, priprema i provedba kulturnih i umjetničkih programa te razvoj suradnje i umrežavanja u području sudioničkog upravljanja u kulturi.
Poziv se provodi u okviru specifičnog cilja 11.ii.1 Razvijanje kapaciteta organizacija civilnog društva, osobito NVO i socijalnih partnera te jačanje civilnog i socijalnog dijaloga radi boljeg upravljanja.
Zbog velikog interesa prijavitelja, nadležno tijelo organizira dodatnu informativnu radionicu u Zagreb:
Predviđeno trajanje radionice je od 10:00 do 12:30 sati, a registracija sudionika počinje u 9.30. Za prijavu sudjelovanja na informativnoj radionici potrebno je popuniti prijavni obrazac i poslati ga na adresu elektroničke pošte esf-prijava@min-kulture.hr. Prijave se primaju do popunjenosti kapaciteta.
Pitanja u vezi s pozivom na dostavu projektnih prijedloga prijavitelji mogu poslati elektroničkom poštom najkasnije 14 kalendarskih dana prije isteka roka za podnošenje projektnih prijedloga na adresu elektroničke pošte esf@min-kulture.hr. Pod predmet elektroničke pošte obavezno je navesti referentni broj i naziv poziva. Sva zaprimljena pitanja se s odgovorima objavljuju u na mrežnim stranicama www.strukturnifondovi.hr i www.esf.hr najkasnije sedam kalendarskih dana prije isteka roka za podnošenje projektnih prijedloga.
U interesu jednakog postupanja, nadležno tijelo nije u mogućnosti odgovarati na pojedinačne usmene upite, kao niti održavati pojedinačne sastanke s potencijalnim prijaviteljima. Nadležno tijelo nije obvezno davati pojašnjenja na pitanja pristigla nakon navedenog roka.
Pitanja i odgovori 1. dio_ 03. 01. 2018.
Pitanja i odgovori 2. dio_24. 01. 2018.
Pitanja i odgovori 3. dio_07. 02. 2018.
Pitanja i odgovori 4. dio_08.02.2018.
Pitanja i odgovori 5. dio_12.02.2018.
Pitanja i odgovori 6. dio_12.02.2018.
Pitanja i odgovori 7. dio_13.02.2018.
Pitanja i odgovori 8. dio_16.02.2018.
Pitanja i odgovori 9. dio_16.02.2018.
Dana 02. veljače 2018. Ministarstvo kulture objavilo je 1. izmjenu natječajne dokumentacije.Dokument s evidentiranim izmjenama, kao i nove važeće verzije Uputa za prijavitelje (2.02.2018.), Izjave prijavitelja (Obrazac 2) i Predloška adresiranja paketa (Prilog 5) dostupni su za preuzimanje prema dnu liste dokumenata. Objavljena izmjena natječajne dokumentacije je tehničke naravi i ne iziskuje produženje roka za podnošenje projektnog prijedloga.